3. kolejka LSK: zwyciężały gospodynie i Chemik

Autor: Ewa Leśna

W trzeciej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet aż cztery mecze zakończyły się zwycięstwem gospodyń, a jedyną ekipą, która wygrała na wyjeździe, był Chemik Police. Pałacanki dzielnie stawiały opór Developresowi, lecz ostatecznie komplet punktów został w Rzeszowie. Jeden pojedynek zostanie rozegrany w późniejszym terminie.

Spotkanie tej kolejki BKS-u Bielsko-Biała z Budowlanymi Łódź zostało przełożone na 5 grudnia ze względu na wtorkowy występ tych drugich w Lidze Mistrzyń.

Relację ze środowego starcia Developresu Rzeszów z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz możecie przeczytać tutaj.

Jako pierwsze w tej kolejce do walki przystąpiły ŁKS Łódź i Legionovia. Premierowa partia była bardzo wyrównana, choć był moment, że ŁKS odjechał rywalkom na kilka punktów, lecz te zniwelowały przewagę. Ostatecznie po grze na przewagi gospodynie rozstrzygnęły set na swoją korzyść. W kolejnych odsłonach mecz był już jednostronny i na parkiecie dominował ŁKS, który przypieczętował zwycięstwo punktowym blokiem w ostatniej akcji meczu. Trzecią w tym sezonie statuetkę MVP z rąk komisarza zawodów odebrała Marta Wójcik.

W drugim starciu naprzeciwko siebie stanęli Radomka Radom i Chemik Police. Jak się później okazało, był to najbardziej jednostronny pojedynek ze wszystkich środowych meczów. Gospodynie odrzucone od siatki przez rywalki w żadnym z setów nie zdołały przekroczyć granicy dwudziestu oczek. W nieco ponad godzinę gry mistrzynie Polski wygrały 3:0, a MVP spotkania została Magdalena Stysiak.

W Arenie Kalisz zawodniczki MKS-u podejmowały tego wieczoru KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Tutaj każda partia była zacięta i na ogół rozstrzygnięcie padało dopiero w samej końcówce. Obie drużyny miały sytuacje, gdzie wypracowały sobie kilkupunktową przewagę tylko po to, żeby chwilę później ją roztrwonić i walczyć od nowa. Tak wyglądał każdy set z wyjątkiem tie-breaka, w którym od pierwszej do ostatniej piłki prym wiodły gospodynie. Kaliszanki wygrały 15:10 i cały mecz 3:2, a za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano doskonale znaną sympatykom Pałacu Ewelinę Janicką.

Trzecią kolejkę zamykała konfrontacja PTPS-u Piła z #VolleyWrocław. Spotkanie okraszone dużą ilością błędów lepiej rozpoczęły gospodynie, które pewnie wygrały pierwszego seta. Wysokim zwycięstwem w drugiej partii błyskawicznie odpowiedziały wrocławianki. Niesione falą entuzjazmu przyjezdne okazały się lepsze od podopiecznych trenera Hernandeza również w trzeciej odsłonie. Później pilanki wzmocniły zagrywkę i walczyły z rywalkami jak równy z równym, by w końcówce wygrać i doprowadzić do tie-breaka. W nim gospodynie dominowały od pierwszej do ostatniej akcji i wywalczyły dwa punkty do ligowej tabeli. MVP spotkania została wybrana Olga Strantzali.

ŁKS Commercecon Łódź - DPD Legionovia Legionowo 3:0 (27:25, 25:15, 25:20)

E.Leclerc Radomka Radom - Chemik Police 0:3 (19:25, 16:25, 16:25)

Developres SkyRes Rzeszów - KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:17, 25:23, 25:16)

Energa MKS Kalisz - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (24:26, 26:24, 25:22, 23:25, 15:10)

Enea PTPS Piła - #Volley Wrocław 3:2 (25:17, 11:25, 18:25, 25:21, 15:8)

Na czele tabeli pozostaje niepokonany Chemik Police, a za jego plecami plasują się ŁKS Commercecon Łódź oraz Developres SkyRes Rzeszów.