1. kolejka LSK: długie mecze na inaugurację

Autor: administrator

Aż połowa rozegranych pojedynków pierwszej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet skończyła się dopiero po tie-breakach. Taka sytuacja miała miejsce między innymi w Łodzi, gdzie nasz Pałac uległ aktualnym wicemistrzyniom Polski, ale zdobył cenny punkt do tabeli.

O sobotnim pojedynku ŁKS Commerceon Łódź – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz przeczytacie tutaj.

Sezon 2018/2019 został zainaugurowany w piątek w Pile. Gospodynie dobrze go rozpoczęły, od wygranej pierwszej partii, ale dalsza część meczu należała już do łodzianek. Pewne wygrane sety numer dwa i trzy, nieco więcej walki w odsłonie czwartej – podopieczne Błażeja Krzyształowicza wywiozły z Piły trzy punkty. MVP spotkania została wybrana libero Maria Stenzel.

Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:16, 21:25, 19:25, 22:25)

Sobotnie mecze rozgrzały do czerwoności kibiców w trzech siatkarskich halach. Oprócz wspomnianego już meczu ŁKS-u z naszym Bankiem Pocztowym Pałacem pięć setów obejrzeli widzowie w Radomiu i Kaliszu. W obu tych miejscach trenerzy zwycięskich zespołów mogli być szczególnie dumni ze swoich podopiecznych, bowiem po dwa punkty powędrowały na konto tegorocznych beniaminków. Dla radomianek wejście w Ligę Siatkówki Kobiet było ciężkie, zawodniczki prowadzone przez trenera Skroka przegrały wyraźnie dwie pierwsze partie. Od trzeciej pokazały już jednak popisową grę, a im dłużej trwał ten mecz, tym przeciwniczki coraz bardziej traciły pewność siebie. Z liderką Majką Szczepańską siatkarki z Radomia obrały kurs na wygraną w tym spotkaniu i zeszły z parkietu ze zwycięstwem 3:2. Atakująca została naturalnie wybrana MVP tego pojedynku.

Nieco inny przebieg miał mecz w Kaliszu. Tam miejscowy MKS wygrał dwie pierwsze partie, szczególnie pogrom w drugiej w ich wykonaniu mógł zrobić wrażenie. Potem bialski BKS się przebudził, w podobnie imponującym stylu jak kilkadziesiąt minut wcześniej rywalki wygrał trzeci set, a czwarty wyrwał w bardzo zaciętej końcówce. W tie-breaku sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, drużyny zdobywały punkty seriami, bielszczanki prowadziły nawet 13:11, ale ostatnie cztery oczka zdobył MKS ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności. Statuetka MVP powędrowała w ręce Ljubicy Kecman.

ŁKS Commercecon Łódź – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2 (23:25, 25:18, 25:17, 24:26, 15:13)

E.Leclerc Radomka Radom – #VolleyWrocław 3:2 (22:25, 17:25, 25:15, 25:17, 15:11)

Energa MKS Kalisz – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:2 (25:21, 25:13, 15:25, 27:29, 15:13)

W niedzielę rozegrano jedno spotkanie LSK i był to najbardziej jednostronny pojedynek ze wszystkich w pierwszej kolejce. Tylko w pierwszej partii ostrowczanki nawiązały walkę z rzeszowskim Developresem, a pozostałe to pokaz siły podopiecznych Lorenzo Micellego. W nieco ponad godzinę gry gospodynie wygrały 3:0, a MVP spotkania została Jelena Blagojević.

Developres SkyRes Rzeszów – KSZO Ostrowiec 3:0 (30:28, 25:13, 25:18)

Poniedziałkowy mecz Chemika Police z DPD Legionovią Legionowo zamknął pierwszą kolejkę. Przez większą część pierwszej partii przewagę miały przyjezdne i w końcówce udało im się postawić kropkę nad „i”. Drugi set to łatwa wygrana Chemika, z kolei z ostatecznego rozstrzygnięcia trzeciego legionowianki mogły być bardzo niezadowolone, bo miały już przeciwniczki „na widelcu”. Więcej zimnej krwi zachowały jednak mistrzynie Polski, zadały ostateczny cios, a w czwartej odsłonie potwierdziły swoją wyższość w tym spotkaniu i zwyciężyły 3:1. MVP spotkania wybrano Amerykankę Chiakę Ogbogu.

Chemik Police – DPD Legionovia Legionowo 3:1 (23:25, 25:20, 25:23, 25:20)

Pierwszym liderem LSK został Developres Rzeszów, a tuż za jego plecami są Chemik Police i Grot Budowlani Łódź.